Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Běžecká zima: co na sebe při teplotě 0 stupňů a méně?

Salming Tým 0

Blíží se nejchladnější období roku, a speciálně pokud to bude vaše první běžecká zima, tak se určitě budete ptát, v čem do nevlídného počasí vyběhnout. Jednoduchá odpověď na tuto otázku bohužel neexistuje, a vy si tak jako tak budete muset projít obdobím, během kterého zjistíte, co se sedí konkrétně vám za konkrétních podmínek. Přesto vám zkusíme pár tipy toto období co nejvíce zkrátit a zjednodušit.

Obecná pravidla jsme shrnuli v článku „Běžecká zima je tady, co na sebe?

Teď už konkrétněji k jednotlivým teplotním a povětrnostním podmínkám. Jen pamatujte, že naše tipy jsou samozřejmě obecné a nemusí sednout každému. Každý z nás zimu vnímá trochu jinak, a každý z nás si to prostě musí vychytat.

Když je 0 stupňů a méně

V teplotách okolo bodu mrazu a pod ním už se smazávají rozdíly. A to jak mezi doporučeními pro zimomřivější a teplokrevnější běžce, tak mezi potřebami pro intenzivnější a regenerační běh. Prostě jakmile mrzne, je na místě se pořádně zateplit, i když se chystáte na pořádný běžecký kalup. Oproti předchozímu stupni neuškodí přidat teplejší rukavice a ponožky, na krk je pak ideální přihodit běžecký nákrčník.

Tipy na Salming oblečení:

dlouhé zateplené elasťáky Thermal Wind Tights + teplejší funkční triko s dlouhým rukávem + funkční bunda Thermal Wind Jacket + vesta Skyline Vest,  případně lehká větrovka Ultralite Jacket. Na ruce Running Fleece Gloves, na hlavu Beanie, na nohy vlněné ponožky Wool Sock 2.0.

Komentáře k článku "Běžecká zima: co na sebe při teplotě 0 stupňů a méně?":

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *